Construcție

Dumnezeu ne-a dat acestă viziune în urmă cu mulți ani. În decursul acestui timp au mai fost încercări de a construi o clădire nouă, dar acestea s-au împotmolit din diverse motive. Ne-am rugat, am postit și am simțit că a venit timpul să trecem la acțiune. Vezi întreaga motivație …

Cum ne puteți ajuta ?

În primul rând cu rugăciune. Suntem conștienți că avem nevoie cu mult mai mult decât bunăvoința oamenilor, avem nevoie de îndurarea lui Dumnezeu. Avem nevoie ca El să lucreze cu minuni. Rugați-vă pentru noi!

Apoi avem nevoie de bani. Orice donație este binevenită.

Puteți trimite bani prin următoarele modalități:

• Donații directe la casieria bisericii (veți primi chitanță).
  • Donații în conturile bisericii (RON, USD, EUR). Toate detaliile necesare viramentelor bancare sunt prezentate în pagina de contact

De asemenea pentru cei care vor să ajute, cât și pentru cei care au ajutat deja, avem disponibil un mic raport care va fi actualizat ori de câte ori va fi nevoie, așa încât el să reprezinte o situație „la zi”.