Cine suntem și ce credem

Suntem o comunitate de creștini care iubesc pe Dumnezeu, rugăciunea, Biblia, cântarea, slujirea semenilor și în care Duhul Sfânt lucrează, transformând viețile noastre.

Prin harul lui Dumnezeu, avem toată încrederea că, noi, cei peste 200 de membri care alcătuim biserica locală, facem parte din trupul lui Cristos, având ca normă de credință și trăire Sfânta Scriptură.

Ținta noastră este ca fiecare membru să fie născut din nou, botezat cu Duhul Sfânt, matur din punct de vedere spiritual, să aibă o relație strânsă cu Domnul și să trăiască zilnic în ascultare de El.

Din punct de vedere administrativ și spiritual biserica este afiliată Cultului Creștin Penticostal – Biserica lui Dumnezeu Apostolică Penticostală din România a cărui mărturisire de credință o acceptăm și al cărui statut de organizare îl respectam.