Ziua începuturilor pe web

”Căci cine disprețuiește ziua începuturilor slabe?…” (Zaharia 4:10)

Este un început târziu și timid. Însă ne bizuim pe ajutorul lui Dumnezeu, care nu ne disprețuiește. El ne poate da inspirație și pricepere, așa încât acest site să nu ajungă unul părăsit, ci să se dezvolte și să adune o bogată resursă duhovnicească.

Totodată îl dorim ca o legătură dintre noi și cei plecați peste hotare, prin publicarea cât mai multor aspecte din viața bisericii. Prin intermediul acestui site, toți frații și surorile a căror inimă mai tresaltă când aud de biserica din Săcele, pot să fie la curent cu activitățile noastre și mai ales cu starea și nevoile legate de mutarea noastră într-o altă locație.

Nădăjduim că în viitorul apropiat vom adăuga multe alte poze, materiale audio/video, informații generale despre funcționarea, organizarea și activitatea bisericii și mult mai multe articole.

Și nu în ultimul rând, cerem ajutorul Domnului în postarea unor mesaje biblice (chiar serii tematice). Nu îndrăznim să ne gândim încă la transmisii în direct, dar ne putem ruga pentru asta.

„Doamne, ajută! Doamne, dă izbândă!” (Psalmii 118:25)